Producenci

Ostatnio przeglądane

Nowy Power House BOTTOM F - Japońskie podłoże aktywne 8 Zobacz większe

Power House BOTTOM F - Japońskie podłoże aktywne 8 litrów

Power House BOTTOM F - Japońskie podłoże aktywne
8 litrów
granulacja1,6 - 3,0 mm

Więcej szczegółów

259,00 zł

Ostatnie sztuki
Ostatnie sztuki

Dodaj do listy życzeń

Nowy

1 Przedmiot

Ostatnie egzemplarze!

Opis

Waga8

Więcej informacji

Power House BOTTOM F to japońskie naturalne, mineralne podłoże akwarystyczne komponowane z naturalnej ziemi. Jest bogate w naturalne kwasy fulwowe, humusowe i minerały występujące naturalnie w naturze. Bardzo dobrze wspomaga przede wszystkim rozwój krewetek ozdobnych typu Caridina oraz wpływa korzystnie na rozwój roślin w zbiorniku. Przy użyciu odpowiedniej mineralizacji wody (woda RO + mineralizator) pomaga utrzymać miękką kwaśną wodę o pH poniżej 6, która jest idealna dla krewetek typu Taiwan Bee oraz innych zwierząt i roślin wodnych preferujących takie warunki.
 
Sposób użycia Nie płukać podłoża Power House BOTTOM F przed użyciem. Wsypać odpowiednią ilość podłoża Power House na dno zbiornika. Dobrze jest zwilżyć podłoże przed posadzeniem roślin i ułożeniem aranżacji. Napełnić zbiornik bardzo powoli, tak żeby uniknąć wymywania substancji odżywczych z podłoża. Po zalaniu zbiornika, woda może być mętna. Zmętnienie powinno ustąpić po paru godzinach przy sprawnie działającej filtracji. Po otwarciu opakowania zużyć całą zawartość. Podłoże Power House BOTTOM F posiada naturalną wilgotność i nie można dopuścić do wyschnięcia granulek. W przeciwnym wypadku może dojść do rozpadu suchych granulek podłoża w kontakcie z wodą. 

Rekomendowane ilości podłoża w zależności od wielkości akwarium:
25 litrów – 3 l
35 litrów – 4 ÷ 6 l
60 litrów – 8 ÷12 l
160 litrów – 24 ÷ 32 l


Uwaga! Nie stosować podłożą Power House BOTTOM F w połączeniu z innymi podłożami. Nie używać z filtrami podżwirowymi – może dochodzić wtedy do niekontrolowanej eluacji (wymywania) składników mineralnych. Używać tylko do akwariów słodkowodnych do hodowli ryb ozdobnych i roślin nie przeznaczonych do konsumpcji. Nie stosować wkładów filtracyjnych oraz środków chemicznych obniżających pH i KH. W przeciwnym wypadku może dojść do niekontrolowanego spadku wartości pH i KH. Chronić przed dziećmi.

Dostępne opakowania: 8 l (granulacja1,6 - 3,0 mm.)

WAŻNE: Opakowania wszystkich podłóż (Platinum Soil, Master Soil, Power House) opuszczając linię produkcyjną w Japonii mają pojemność nominalną zgodną z deklaracją objętości na worku, czyli np. 1 l, 3 l, 8 l. Pojemność wypełnienia worka według przepisów mierzona jest w warunkach rozprężenia podłoża po produkcji i po przesianiu na sicie o określonej wielkości oczka. W warunkach składowania i transportu gotowe worki poddawane są ściskowi a podłoże powolnemu wysychaniu. Podłoże przed pakowaniem ma 100% objętości. Z upływem czasu, po procesie pakowania, objętość zostaje zagęszczona do około 85%, głównie z powodu utraty wilgotności – wysychania (granulki podłoża się kurczą). Stąd może wynikać mniejsza pojemność w litrach podłoża w danych opakowaniach. Jest to zjawisko naturalne i nie jest to wada produktu. Oficjalna informacja nt. znajduje się również na stronie producenta w Japonii, pod tym linkiem http://jun-co.com/archives/3966/

Opinie

No customer comments for the moment.

Napisz opinię

Power House BOTTOM F - Japońskie podłoże aktywne 8 litrów

Power House BOTTOM F - Japońskie podłoże aktywne 8 litrów

Power House BOTTOM F - Japońskie podłoże aktywne
8 litrów
granulacja1,6 - 3,0 mm

Napisz opinię