Producenci

Ostatnio przeglądane

JBL Sansibar White biały drobny piasek 5kg

JBL Sansibar White 5kg biały drobny piasek

Renomowany producent JBL

Więcej szczegółów

36,40 zł

Ostatnie sztuki
Ostatnie sztuki

Dodaj do listy życzeń

Nowy

2 Przedmioty

Ostatnie egzemplarze!

Więcej informacji

JBL Sansibar White biały piasek do akwarium

JBL Sansibar White to wysokiej jakości białe, drobne podłoże. Piasek granitowy, doskonały do zbiorników z rybami przydennymi. Bezpieczny dla bezkręgowców i roślin. Przeznaczony do akwariów, ma również zastosowanie w terrariach. Nie wpływa na parametry wody. Granulacja 0,2-0,6 mm.

Kluczowe cechy

  • Podłoże pochodzenia naturalnego, o granulacji 0,2-0,6 mm
  • Wysoce kontrastujący biały kolor
  • Neutralny dla parametrów wody piasek granitowy
  • Przeznaczone do akwariów roślinnych, krewetkariów oraz akwaterrariów
  • Doskonały dla ryb strefy dennej
  • Może być używany w wodzie słonej
  • Zapewnia doskonałą przyczepność roślin
  • Oryginalne opakowanie.
JBL Sansibar White to naturalne, białe podłoże wysokiej jakości. Drobny piasek granitowy, który nie zmienia pH i nie wpływa na pozostałe parametry wody. Jest całkowicie bezpieczny dla ryb strefy przydennej oraz grzebiących w dnie. Przeznaczony jest głównie do akwariów słodkowodnych i roślinnych, ale możesz go także stosować w krewetkariach, zbiornikach morskich oraz w terrarystyce. Granulacja 0,2-0,6 mm zapewnia doskonałą przyczepność nawet dla najdelikatniejszych roślin.

Optymalne podłoże jest ważną częścią aranżacji akwarium, szczególnie jeśli hodujemy zwierzęta, które kopią w dnie zbiornika oraz aktywnie je przeszukują w poszukiwaniu pożywienia. Są to między innymi kirysowate i pielęgnice z jeziora Malawi. Drobna granulacja JBL Sansibar powoduje, że jest to świetny substrat dla tego typu ryb. Drobny, zaokrąglony piasek granitowy zabezpiecza delikatne wąsiki i pyszczki przed uszkodzeniami czy poważniejszymi urazami mechanicznymi.

Co więcej, JBL Sansibar dzięki swoim rozmiarom i właściwościom powoduje, że rośliny mocno trzymają się dna, nawet przy przekopujacych strefę denną zwierzętach. Wspomaga to zdrowy wzrost roślin wodnych i rozrost systemu korzeniowego nawet w przypadku najbardziej wymagającej i delikatnej flory. Jednocześnie, dzięki ścisłemu ułożeniu, zapobiega wnikaniu pomiędzy ziarna wszelkich odpadów organicznych i nie tylko. Ma to ogromny wpływ na ogólną czystość i estetykę akwarium. Stwarza również bardzo dobre warunki dla osiedlania pożytecznych bakterii nitryfikacyjnych.

Na walory wizualne wpływa również kolor. Białe podłoże perfekcyjnie kontrastuje z kolorystyką zwierząt oraz roślin w Twoim akwarium, idealnie podkreślając ich barwy. JBL Sansibar pozbawiony jest refleksów świetlnych, co pozwala ukazać pełnię barw i ułatwi fotografowanie akwarium. Jednocześnie dobrze wpływa na samopoczucie płochliwych zwierząt.

JBL Sansibar w akwariach roślinnych najlepiej jest stosować jako warstwę wierzchnią na odżywcze podłoża, jak JBL AquaBasis, zapewniając tym samym perfekcyjne warunki dla zdrowego wzrostu i świetnej kondycji roślin.

Kalkulacja właściwej ilości JBL Sansibar dla Twojego zbiornika jest bardzo prosta. Aby uzyskać 5-centrymetrową warstwę, należy pomnożyć długość razy szerokość zbiornika, a następnie podzielić przez 140. W ten sposób uzyskasz w przybliżeniu ilość potrzebnego podłoża w kilogramach. Przykładowo, dla zbiornika o wymiarach dna 100 x 50 obliczenie wygląda następująco: 100x50:140=~35,7. Dla takiego akwarium potrzebne zatem będzie ok. 36 kg JBL Sansibar.

Opinie

No customer comments for the moment.

Napisz opinię

JBL Sansibar White biały drobny piasek 5kg

JBL Sansibar White biały drobny piasek 5kg

JBL Sansibar White 5kg biały drobny piasek

Renomowany producent JBL

Napisz opinię